INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL-NASSR

video A urlat la arbitri și a agresat un angajat » Derapaj al lui Cristiano Ronaldo în Liga Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo a urlat la arbitri. Foto: Twitter

Articol de - Publicat miercuri, 23 august 2023 16:15 / Actualizat miercuri, 23 august 2023 16:15

Furios că arbitrul nu i-a acordat patru penalty-uri în prima repriză a play-off-ului Al Nassr - Al Ahli Dubai (4-2), Cristiano Ronaldo (38 de ani) a provocat un scandal monstru la pauză. Portughezul n-a reușit să înscrie, însă a dat pasa decisivă la golul patru, marcat de Marcelo Brozovic (30).

Al-Nassr s-a calificat cu mari emoții în grupele Ligii Campionilor Asiei, 4-2 cu Shabab Al-Ahli, după ce a fost condusă cu 2-1 până-n minutul 88. Cristiano Ronaldo n-a marcat pentru saudiți, dar în pauza meciului, la scorul de 1-1, a „explodat”. Motivul? În cursul primei reprize, portughezul a solicitat patru penalty-uri, însă arbitrul întâlnirii nu i-a acordat nici măcar unul!

Decizie halucinantă! Cum a fost pedepsită Dinamo pentru paharul aruncat în capul asistentului Orbuleț
DINAMO

Cristiano Ronaldo a urlat la arbitrul de centru: „Trezește-te!”

În drum spre cabine, portughezul a țipat la arbitrul de tușă, a aruncat banderola de căpitan, iar când un angajat al lui Shabab Al-Ahli i-a cerut să fac un selfie l-a împins cu brutalitate

În prealabil, pe teren „centralul” încercase să-l tempereze pe Ronaldo, însă acesta i-a strigat, extrem de furios: „Trezește-te!”.

Al-Nassr a câștigat în prelungiri play-off-ul cu Al Ahli Dubai

Talisca deschisese scorul pentru Al-Nassr în minutul 11, dar Yahya Al Ghassani a egalat repede (17), pentru ca imediat după pauză să bifeze „dubla” (46).

Amfitrionii s-au chinuit apoi până-n minutul 88 să egaleze (Sultan Al Ghannam), înainte ca Talisca (90+5) și Brozovic (90+7), servit de Ronaldo, să stabilească scorul final în timpul adițional.

Cristiano Ronaldo nu-i la prima ieșire „în decor”

Al-Nassr a ratat titlul „la mustață”, sezonul trecut, iar în debutul noii stagiuni a pierdut ambele meciuri susținute, împotriva lui Al-Ettifaq și a lui Al-Taawon.

Nereușitele i-au influențat evident starea de spirit lui CR7. Căpitanul lui Al-Nassr a mai fost surprins pe când șuta într-o sticlă cu apă sau stropindu-l cu apă pe un cameraman.

20 de goluriîn 27 de meciuri, în toate competițiile, a marcat Cristiano Ronaldo din iarnă, de când a venit la Al-Nassr

VIDEO. Rezumatul meciului Al Nassr - Al Ahli Dubai (4-2)

Transfer înainte de Dinamo - Petrolul: „Am fost mirați că a devenit liber de contract”

Un gigant european, cumpărat de șeici! Tranzacție de 7 miliarde de euro

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League