INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

Denis Alibec, declarație inedită după primul gol la noua echipă: „Am căutat-o pe Atromitos pe internet” » Le-a pus gând rău lui Răzvan Lucescu și Alex Mitriță

Denis Alibec
Denis Alibec Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 februarie 2022 18:09 / Actualizat vineri, 11 februarie 2022 18:31

Denis Alibec (31 de ani) a debutat perfect la Atromitos. Atacantul a marcat, iar echipa sa a câștigat cu 3-1 meciul cu Lamia.

Împrumutat la Atromitos de Kayserispor până la finalul sezonului, Alibec și-a început perfect aventura în Grecia, gol la debut cu care și-a ajutat echipa să învingă.

Ionuț Radu va pleca de la Inter la sfârșitul sezonului. Agentul său a dezvăluit ce îl nemulțumește cel mai tare pe român
STRANIERI

Denis a vorbit după prima sa reușită în tricoul elenilor și a dezvăluit că a trebuit să caute pe internet pentru a afla informații despre Atromitos după transfer.

„Este important pentru noi că am câștigat meciul și că am obținut punctele. Faptul că am marcat eu contează mai puțin, e un obiectiv secundar.

Am căutat-o pe internet pe Atromitos, este o echipă grozavă din Grecia”, a declarat Denis Alibec potrivit sport24.gr.

I-a pus gând rău PAOK-ului lui Răzvan Lucescu și Alex Mitriță

Atromitos este într-o situație complicată, ocupând doar locul 13, penultimul, în prima ligă din Grecia, cu 13 puncte.

Duminică, 13 februarie, Atromitos joacă în deplasare cu PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu și Alex Mitriță, iar Alibec speră să câștige în fața celor doi.

„Știu că antrenorul lui PAOK este Răzvan Lucescu, îl cunosc de asemenea pe Alex Mitriță. Sper să îi putem învinge astfel încât, după meci, să mă pot amuza pe seama lor”, a mai precizat atacantul.

Denis Alibec, debut cu dreptul la Atromitos

În victoria lui Atromitos cu 3-1 în fața Lamiei, Alibec a închis tabela prin golul reușit în minutul 88. Denis nu a fost titular, el intrând pe teren în minutul 69, în locul lui Adil Nabi. Dorin Rotariu a jucat la Atromitos până în minutul 75.

Prin reușita din meciul cu Lamia (minutul 1:42 în video-ul de mai sus), atacantul român a reușit să pună capăt unei perioade dificile. Alibec nu mai înscrisese din 29 august 2021 încoace, când marca pentru CFR Cluj în victoria, 4-1, cu FCSB. Nici echipa sa nu o ducea mai bine, având 6 meciuri consecutive fără victorie.

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Sfatul care merită înrămat și arătat fiecărui fotbalist român » Iosif Rotariu: „Asta trebuie să înțeleagă! Restul sunt alibiuri ale jucătorilor slabi”

„Tricolorul” desființat pentru mutarea pe care o pregătește: „Cum să renunți la atâția bani?”
Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”