INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - REAL MADRID

EL CLASICO: BARCELONA - REAL MADRID // "Comisarul" VARane » Eroare gravă a fundașului în prima repriză de pe Camp Nou

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 octombrie 2018 18:00

FC Barcelona și-a asigurat un avantaj solid încă din prima jumătate de oră din derby-ul cu Real Madrid, 2-0. Coutinho a marcat în minutul 11, iar apoi Jose Sanchez a dictat penalty pentru catalani.

Varane a avut o intrare imprudentă asupra lui Suarez, care îi luase fața, însă centralul a avut nevoie de intervenția tehnologiei VAR pentru a dicta lovitura de pedeapsă.

Luis Suarez a transformat-o, bifând al 7-lea său gol împotriva marii rivale.

captura 3
Momentul în care Varane îl faultează pe Suarez

Citește aici: Totul despre Barcelona - Real Madrid! LIVETEXT și cronica meciului la final!

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute