INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - BARCELONA

FOTO Ghinion teribil pentru Gareth Bale! Galezul a jucat mai puțin de o repriză contra Barcelonei

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 aprilie 2017 22:55

Revenit după o accindetare la gambă, Gareth Bale a rezistat doar 39 de minute pe teren împotriva Barcelonei (Urmărește meciul AICI).

Aflat la meciul cu numărul 100 în La Liga, Bale s-a întins pe gazon cu doar câteva minute înainte de finalul primei reprize, acuzând dureri la gambă, iar Zinedine Zidane s-a văzut nevoit să-l scoată de pe teren. În locul său a intrat Asensio.

Înaintea acestui meci, Bale evoluase timp de 81 de minute în partida jucată de Real pe teren propriu contra lui Atletico Madrid și încheiată la egalitate, scor 1-1. Sezonul acesta a stat pe margine 3 luni din cauza unei accidentări la gleznă.

18 meciuria ratat Bale în acest sezon, în toate competițiile, din cauza accidentărilor