INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO + VIDEO Ronaldo o salvează pe Real de un nou pas greșit » Madrilenii au câștigat cu emoții pe terenul lui Getafe

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 octombrie 2017 16:29

Real Madrid a evitat in-extremis un nou pas greșit în La Liga, impunându-se cu emoții pe terenul lui Getafe, scor 2-1. Ronaldo i-a salvat pe madrileni, aducând golul victoriei în minutul 85.

Benzema a deschis scorul în minutul 40, fructificând o pasă greșită a unui jucător al gazdelor.

După pauză, Getafe a egalat surprinzător, prin Molina, care l-a învins pe Casilla în minutul 56.

Real Madrid a fost salvată de Cristiano Ronaldo, care a a adus golul victoriei în minutul 85 cu un șut plasat din interiorul careului.

Grație victoriei, Real a urcat pe locul doi, cu 17 puncte, și așteaptă un pas greșit al Barcelonei, care va juca în această seară pe terenul lui Atletico Madrid.

Getafe - Real Madrid 1-2
Au marcat: J. Molina '56 / Benzema '40, Ronaldo '85