INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ALAVES - REAL MADRID 1-2

FOTO + VIDEO » Victorie cu emoții pentru Real Madrid, 2-1 cu Alaves » Ceballos, noul erou al lui Zidane

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 septembrie 2017 19:10

Real Madrid s-a impus greu în fața celor de la Deportivo Alaves, 2-1, într-un meci din etapa a 6-a din Spania.

Deportivo Alaves - Real Madrid 1-2
Au marcat:
Manu Garcia 40'/ Dani Ceballos 11', 43'VIDEO

Dani Ceballos, aflat la primul meci ca titular, a fost eroul echipei lui Zinedine Zidane, marcând ambele goluri. În minutul 11 a deschis scorul, cu un șut de la 11 metri, dar Real a fost egalată în minutul 40. Manu Garcia a marcat cu o lovitură de cap, de la 12 metri, acesta fiind primul gol al lui Alaves în acest sezon.

Scorul final a fost stabilit tot de Ceballos, în minutul 43, cu un șut de la marginea careului advers. Repriza a doua a fost una echilibrată. Alaves a trimis de două ori mingea în bară, iar pe contraatac, Real a avut mai multe ocazii mari

Campioana Spaniei este pe locul 4, cu 11 puncte, la 4 în urma Barcelonei.   Deportivo Alaves are 6 înfrângeri în cele 6 etape și este pe locul 18. Barca joacă diseară la Girona.

Alaves: Pacheco - Vigaray, Maripan, Rodrigo Ely, Duarte - D. Torres, Manu Garcia - Burgui, Medran, Ibai - Munir
Rezerve: Sivera - Alexis, Alfonso, Pina, Romero, Sobrino, Wakaso
Antrenor: Gianni De Biasi

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Nacho - Casemiro, Ceballos, Isco - Asensio, Lucas, Ronaldo
Rezerve: Casilla - Bale, Hakimi, Llorente, Mayoral, Modrici, Tejero
Antrenor: Zinedine Zidane