INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EIBAR - REAL MADRID 1-2

Gest incredibil făcut de Ramos în timpul meciului Eibar - Real Madrid! Scorul era 1-1, iar el a fugit de pe teren și s-a întors după 5 minute!

Getty / Guliver Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 martie 2018 17:48

În minutul 73 al partidei dintre Eibar și Real Madrid, terminată cu victoria oaspeților, scor 2-1, căpitanul madrilenilor, Sergio Ramos, a ieșit de pe teren și s-a îndreptat către tunel.

Situația a stârnit multe discuții atât în tribună, cât și pe teren. Mai ales că Ramos și-a lăsat echipa timp de 5 minute în 10 oameni, deși scorul era egal, 1-1.

Ramos a plecat la vestiare după ce l-a anunțat pe arbitru. Văzând că au trecut câteva minute, iar fundașul nu mai revenea, delegatul clubului Real Madrid s-a dus după el. Apărătorul madrilen s-a întors pe teren după aproximativ 5 minute.

Zidane făcuse deja toate schimbările, iar până la revenirea pe teren a lui Ramos, fundaș central a trecut Casemiro. Eibar a avut două mari ocazii cât timp "albii" au jucat în "10".

Antrenorul lui Real Madrid a comentat momentul la conferința de presă de după partidă, lăsând să se înțeleagă, printre râsete, că fundașul a avut nevoie la toaletă, de asta a lipsit 5 minute din meci.