INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Juventus a dat încă o lovitură, după victoria cu Barcelona » Ce jucător își asigură viitorul la Torino

Articol de Raymond FüstösJURNALISPORT - Publicat joi, 13 aprilie 2017 16:24

Evoluția stelară din meciul cu Barcelona, scor 3-0, i-a convins pe oficialii lui Juventus să-i prelungească contractul lui Paulo Dybala, 23 de ani.

Autor al unei "duble" în meciul tur din "sferturile" Ligii Campionilor, vârful argentinian va câștiga anual 7.000.000 € conform noului contract valabil până în iunie 2022, anunță goal.com.

3.000.000 €pe sezon este salariul actual al lui Dybala

Venit în vara lui 2015 de la Palermo pentru 32.000.000 €, Dybala a devenit unul dintre cei mai importanți jucători din lotul lui Massimiliano Allegri. Acesta a bifat 23 de goluri în primul sezon petrecut pe Juventus Stadium, reușind să câștige titlul și Cupa Italiei.

Dorit de marile forțe din Europa, printre care Real și Barcelona, cel poreclit "La Joya" - "Giuvaierul" va semna în zilele următoare noul contract care îl va plasa pe locul secund în topul celor mai bine plătiți jucători din Serie A, după Gonzalo Higuain (7.500.000 €).

16 goluriîn 35 de meciuri a reușit Paulo Dybala în acest sezon în toate competițiile

Fii parte din redacția noastră! Participă la Jurnalisport – proiect inovativ GSP, susținut de Google. Aici ai toate detaliile!

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!