INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - TORINO

Spectacol total în „Derby della Mole”. Juventus a câștigat un duel în care s-au marcat 6 goluri

Juventus - Torino / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat marti, 28 februarie 2023 23:56 / Actualizat miercuri, 01 martie 2023 00:27

Juventus a învins-o pe Torino, scor 4-2, în primul episod al anului 2023 din Derby della Mole.

Derby-ul orașului Torino le găsea pe cele două rivale despărțite de un singur punct. Încurajați de echilibrul din clasament, oaspeții au început tare, iar Karamoh a deschis scorul la prima acțiune importantă, în minutul 2.

Repriza a continuat în același ritm. Cuadrado a egalat după un sfert de oră, Sanabria a readus-o pe Torino în avantaj, în minutul 43, dar Danilo a punctat în prelungiri pentru 2-2.

Juventus, victorie în „Derby della Mole”

Allegri a fost salvat tot de oamenii defensivi și în partea secundă. Bremer, apărătorul adus chiar de la rivala de astăzi, a înscris în minutul 71, iar „închizătorul” Rabiot a stabilit rezultatul final.

Juventus leagă 4 victorii consecutive și ajunge la 35 de puncte. Fără depunctare ar fi ocupat poziția secundă. Acum e nevoită să se mulțumească cu o clasare pe 7. Torino e pe 9, cu 31 de puncte.

Clasamentul actualizat din Serie A

Caseta meciului Juventus - Torino 4-2

VIDEO Cele mai tari momente din Derby della Mole: top 5 goluri reușite de Juventus

Lionel Messi e The Best! Desemnat fotbalistului anului la Gala FIFA » Argentinienii au câștigat toate premiile

Lazio - Sampdoria, decis de golul splendid marcat de Luis Alberto » Clasamentul la zi din Serie A