INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO Meci incredibil în Serie A, decis în minutul 90+9: 8 goluri și 3 eliminări! Ștefan Radu, implicat

Lazio și Udinese au remizat, scor 4-4, în thrillerul etapei #15 din Italia. „Centralul” Piccinini a acordat nu mai puțin de 3 cartonașe roșii. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 decembrie 2021 00:18 / Actualizat vineri, 03 decembrie 2021 00:24

Tot ce trebuie să știi despre Serie A

Portughezul Beto a semnat o „dublă” în primele 30 de minute pentru Udinese. L-a bătut pe Reina cu un „cap” la prima bară și dintr-o situație de unu-contra-unu.

A urmat replica gazdelor: Immobile a reușit să înțepe mingea în plasă, după o acțiune purtată de Anderson (34). Numai că la pauză Udine avea tot două goluri avans. Chiar dacă a alunecat în momentul execuției din careu, Molina a făcut 3-1 în minutul 44.

Ibrahimovic s-a propus la PSG: „L-am sunat pe Al-Khelaifi: «Vreau să-ți pun echipa pe picioare!»”
PSG

Lazio - Udinese: supermeci în Serie A!

Spectacol total și în repriza secundă. Pedro și Savic au egalat la 3 în primele 10 minute, al doilea cu un eurogol: trasor spre vinclu de pe 16 metri!

+10 FOTO

În continuare, două eliminări, câte una în fiecare tabără. Patric de la Lazio a văzut al doilea „galben” pentru o ținere, la fel și Molina, argentinianul oaspeților din cauza unei lovituri cu brațul. Între timp, Ștefan Radu a intrat în teren la romani (59).

În 10 vs. 10, Lazio a preluat conducerea: fază fixă transformată de cuplul Basic-Acerbi (79). Din cauza numărului mare de evenimente, între care și 8 schimbări, meciul a fost prelungit cu 7 minute inițial, dar s-a terminat în minutul 90+10.

Egal, până la urmă, cu Arslan (90+9) cap de tabelă. Udinese a încheiat partida în 8 oameni de câmp, pentru că Walace s-a bucurat ostentativ în fața băncii adverse și a văzut direct cartonașul roșu.

Clasament Serie A

Lazio se clasează pe 9 în campionat, având 22 de puncte: două eșecuri și un egal în ultimele 3 etape. Udinese, 16 puncte, e și mai jos, locul 14.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Manchester United - Arsenal » Fază uluitoare la primul gol al „tunarilor”: „Unul dintre cele mai ciudate pe care le-am văzut