INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER MIAMI

VIDEO CU GOLURILE Messi a lovit din nou » „Dublă” și assist la al doilea meci pentru Inter Miami + Cine a marcat cel mai frumos gol al partidei

Lionel Messi/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 26 iulie 2023 07:45 / Actualizat miercuri, 26 iulie 2023 09:36

Inter Miami a câștigat cu Atlanta United, scor 4-0, în etapa a doua a grupelor Leagues Cup, competiție la care participă echipe din MLS și Mexic.

La al doilea meci pentru Inter, Lionel Messi a lovit din nou. A dat o „dublă”, după ce la debut reușise un gol în prelungiri, din lovitură liberă, împotriva lui Cruz Azul, scor 2-1.

Șumudică, show la TV după numirea lui Reghecampf la Craiova: „Am mai multe voturi decât Erdogan, am văzut pe GSP!”
REACȚIE

VIDEO. Lionel Messi, două goluri la al doilea meci la Inter Miami

Messi a deschis scorul rapid cu Atlanta, încă din minutul 8. Amintind de perioada Barcelona, el a fost lansat cu o pasă lungă de Busquets și a scăpat singur cu portarul. Leo a avut noroc la finalizare. După ce a lovit bara de la colțul lung, mingea i-a revenit și a trimis-o în poarta goală.

Golul doi a venit în minutul 21, după o combinație Messi - Taylor. Primul i-a pasat celui de-al doilea în flanc, apoi finlandezul i-a întors mingea lui Leo în careu. Argentinianul a finalizat lejer, cu dreptul, la colțul lung.

După assist-ul dat lui Messi, Taylor a reușit golul serii. A trimis imperial din voleu, cu stângul, dintr-un unghi închis. Minge a ajuns direct în vinclu, în minutul 44.

Finlandezul a reușit și el „dubla” în repriza a doua. Messi i-a întors favoarea și l-a lansat în adâncime, iar finlandezul a finalizat plasat, la colțul lung. Inter Miami a ajuns la 6 puncte în grupa cu Cruz Azul și Atlanta United din Leagues Cup.

Surpriză uriașă în preliminariile UCL » Jucătorii refuzați de Superligă au smuls un egal cu Galatasaray!
ZALGIRIS - GALATASARAY 2-2
Sergio Rico va fi operat din nou » Portarul spaniol al lui PSG ar putea să mai joace fotbal!