INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Moment incredibil în MLS: a pierdut mingea după ce s-a lovit de arbitru, iar adversarii au dat gol

Articol de - Publicat luni, 06 noiembrie 2023 13:16 / Actualizat luni, 06 noiembrie 2023 13:31

Finalul meciului dintre Vancouver Whitecaps și Los Angeles FC, din play-off-ul MLS, a oferit o fază incredibilă.

După 1-0 în tur, Los Angeles FC a reușit să se impună cu același scor și în Canada, calificându-se astfel în sferturile de finală.

În minutele de prelungire, jucătorii de la Vancouver Whitecaps au forțat egalarea. Iar la un corner toată echipa gazdă era în atac.

Radu Drăgușin, lumini și umbre cu Cagliari: „Gigant în prima repriză, apoi a suferit după pauză”
GENOA

VIDEO Moment incredibil în MLS

După ce mingea a fost respinsă, un jucător al gazdelor se pregătea să o recupereze, la marginea careului, dar s-a lovit de arbitru.

Los Angeles FC a reușit să recupereze balonul și a plecat pe contraatac, spre poarta goală. Bouanga, care a marcat și primul gol, a reușit dubla, iar după ce mingea a intrat poartă, jucătorii gazdelor s-au năpustit spre arbitru pentru a-i reproșa că nu a oprit jocul după ce l-a încurcat pe colegul lor.

Ulterior, centralul s-a dus la margine pentru a vedea faza pe monitorul VAR și a anulat golul. Motivul? Bouanga era în ofsaid.

Pușcaș a ratat singur cu portarul, iar italienii nu l-au menajat: „Încă o eroare fatală. Scuffet l-a hipnotizat”

Thomas Tuchel, în război cu televiziunile și cu analiștii! Ce reacție a avut Bayern la adresa antrenorului său

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga