INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CROAȚIA - FRANȚA 1-1

FOTO Moment de confuzie la Croația - Franța » Arbitrul a dat penalty, apoi ofsaid. VAR a intervenit după două minute și a schimbat decizia!

Kramaric a egalat la capătul unei faze confuze
Kramaric a egalat la capătul unei faze confuze Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat luni, 06 iunie 2022 23:32 / Actualizat marti, 07 iunie 2022 00:35

Andrej Kramaric (30 de ani), atacantul Croației, a marcat golul egalizator în meciul cu Franța, scor 1-1, din Liga Națiunilor la capătul unei faze confuze.

În minutul 80 al meciului, Orsic l-a lansat în careu pe Sucic, blocat în ultimul moment de Maignan. Mingea a sărit la Kramaric, care a fost faultat de Clauss.

Franța, chin în Nations League » Egal cu Croația lui Modric, după înfrângerea cu Danemarca! Toate rezultatele serii
LIGA NAȚIUNILOR

„Centralul” Guida a dictat inițial penalty pentru Croația, însă, după intervenția tușierului, a revenit asupra deciziei și a arătat ofsaid.

Faza la care arbitrul dictase inițial ofsaid, însă VAR a decis că poziția lui Susic a fost regulamentară. Captură: Prima Sport 1

Faza a fost analizată timp de două minute de VAR, care a întors din nou decizia! Penalty pentru Croația! Kramaric a executat și a adus egalarea pentru trupa lui Zlatko Dalic, care face primul punct în grupa 1.

Momentul în care Kramaric este faultat de Clauss. Captură: Prima Sport 1

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Austria - Danemarca a început cu 90 de minute întârziere » Ce s-a întâmplat la Viena + Momente superbe create de fani
Liga Națiunilor
Shakira schimbă continentul, după despărțirea de Pique » Va locui într-o vilă de 16 milioane de euro!
SPANIA

Țeapă de milioane luată de UEFA » Unde a putut fi urmărită ilegal finala Ligii Campionilor