INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CLERMONT - PSG

Vedetele lui PSG, dezlănțuite în Ligue 1 » Hat-trick-uri pentru Neymar și Mbappe, 3 pase decisive oferite de Messi

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2022 12:18 / Actualizat duminica, 10 aprilie 2022 12:46

PSG a câștigat fără emoții, sâmbătă seară, meciul din deplasare cu Clermont, scor 6-1. Neymar (30 ani) și Mbappe (23 ani) au înscris câte 3 goluri, în timp ce Leo Messi (34 ani) a oferit 3 pase decisive.

După ce etapa precedentă a obținut o victorie categorică pe teren propriu, scor 5-1 cu Lorient, parizienii continuă să-și zdrobească adversarii în campionatul Franței, controlat autoritar.

FCSB joacă pe „Arcul de Triumf” » S-a stabilit data primului meci
FCSB

Set pentru PSG în Ligue 1

Considerată favorită certă înainte de startul meciului, formația din capitala Franței și-a respectat blazonul și s-a impus categoric la Clermont, scor 6-1. Neymar și Mbappe au dus scorul la 2-0 încă din primele 20 de minute.

Clermont a revenit chiar înainte de pauză, dar unicul gol înscris nu avea să o ajute prea mult pe formația din centrul Franței. În repriza secundă, după 25 de minute fără gol, PSG s-a dezlănțuit. Încă două goluri pentru Mbappe, încă două pentru Neymar, show-ul fiind orchestrat de Messi, superstarul argentinian bifând 3 pase decisive.

Grație acestei victorii, PSG ajunge la 71 de puncte și are un avans de 15 lungimi față de ocupanta locului secund, Rennes.

Gareth Bale, huiduit copios de fanii lui Real Madrid » Galezul a bifat prima apariție pe „Bernabeu” după 2 ani

PSG, lovitură de imagine » Contract de 70 de milioane de euro

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo