INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EL CLASICO

Reacția lui Cristiano Ronaldo după golul lui Vinicius din El Clasico: Cum a fost surprins portughezul

Ronaldo în loja VIP pe Santiago Bernabeu // foto: captură Twitter +39   FOTO
Ronaldo în loja VIP pe Santiago Bernabeu // foto: captură Twitter

Articol de - Publicat luni, 02 martie 2020 12:12

Cristiano Ronaldo (35 de ani) a fost prezent pe Santiago Bernabeu pentru meciul dintre Real Madrid și Barcelona (scor 2-0) din campionatul spaniol.

Portughezul s-a întors pentru prima dată pe Santiago Bernabeu după transferul la Juventus din vara anului 2018 și nu a părăsit stadionul dezamăgit: fosta sa echipă a făcut un meci foarte bun și a urcat pe primul loc în LaLiga!

Real Madrid a obținut victoria în repriza secundă, grație golurilor marcate de Vinicius Junior (71) și Mariano Diaz (90+2).

Ronaldo a urmărit din tribuna VIP cum brazilianul Vinicius a deschis scorul în minutul 71, printr-un șut deviat de Pique. Vinicius s-a bucurat în stilul caracteristic al lui Cristiano Ronaldo, lucru apreciat de lusitan.

21 de goluria marcat Ronaldo în 21 de meciuri pentru Juventus în acest sezon de Serie A

Camerele l-au surprins pe Ronaldo în momentul în care îl aplauda pe Vinicius după golul marcat de acesta.

REAL MADRID - BARCELONA 2-0 // Vinicius Junior, după primul gol în El Clasico: „Cea mai bună zi a mea la Madrid!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!