INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UDINESE - AC MILAN 0-1

UDINESE - AC MILAN // FOTO Victorie agonizantă pentru AC Milan » "Diavolii" au dat lovitura pe final într-un meci care s-a terminat după 10 minute de prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 noiembrie 2018 23:30

AC Milan a câștigat dramatic pe terenul lui Udinese, 1-0, după un gol reușit de Alessio Romagnoli în minutul 90+7, la capătul unui meci care s-a terminat după 10 minute de prelungiri, deși inițial se arătaseră 5.

Milanezii au făcut un meci modest și, pe deasupra, au rămas încă din prima repriză fără Higuain, schimbat în minutul 35 după ce s-a accidentat.

Fără să strălucească, Milan a dat lovitura în al șaptelea minut al prelungirilor, prin Romagnoli. Acesta a primit o pasă de la Suso și a înscris cu un șut superb din interiorul careului după un atac prelungit al echipei lui Gattuso. Reușita a fost validată după ce arbitrul a apelat la tehnologia VAR, pentru că tușierul ridicase fanionul pentru un presupus ofsaid.

Echipa de start a lui AC Milan: Donnaruma - Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Suso, Kessie, Bakayoko, Laxalt - Cutrone, Higuain
Antrenor: Gennaro Gatusso

"Diavolii" erau pe 12 acum câteva etape, dar victoria îi asigură echipei lui Gatusso locul 4 la finalul acestei etape. AC Milan are 21 de puncte și e la 4 lungimi de Inter și Napoli, care sunt pe locurile 2-3 și au 25 de puncte.

Vezi și: Juventus - Cagliari 3-1 // VIDEO Campioana recordurilor: 31 de puncte în 11 etape, Juve la Max!

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo