INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Dezastru pe La Rosaleda pentru Barcelona! A pierdut cu Malaga, 0-2, și un om important riscă să rateze derby-ul cu Real Madrid

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 aprilie 2017 00:06

Fanii Barcelonei s-au bucurat doar câteva ore de pasul greșit al celor de la Real Madrid, care au remizat cu Atletico, scor 1-1. După 3-0 cu Sevilla, Barcelona începea meciul ca mare favorită, însă lucrurile n-au mers deloc bine pentru catalani. Au pierdut, 0-2, cu Malaga, în deplasare.

VEZI VIDEO

Au primit gol la singurul șut pe poartă al gazdelor în prima repriză. Sandro Ramirez a scăpat singur și a tras excelent, păcălindu-l pe Ter Stegen în minutul 32.

Veștile proaste au continuat pentru Barcelona, care în minutul 65 a rămas fără Neymar, eliminat de arbitrul Manzano. Acesta este primul cartonaș roșu pentru Neymar în 181 de partide la Barcelona. Va pierde sigur meciul cu Sociedad. Gestul de la vestiare, când ar fi aplaudat al 4-lea oficial, i-ar putea dubla pedeapsa și ar putea lipsi și cu Real Madrid.

În ultimul minut de joc, Jony a dus scorul la 2-0, spre bucuria formației lui Zidane, care, dacă va câștiga restanța cu Celta Vigo, se va distanța la 6 puncte.

Real Madrid e lider în La Liga, cu 72 de puncte, în 30 de meciuri, în timp ce Barcelona e pe 2, cu 69 de puncte, dar cu un meci mai mult.

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul