INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO + FOTO Chelsea, înfrângere neașteptată în Premier League » Primul eșec după trei luni în campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 aprilie 2017 19:01

Liderul Chelsea a suferit o înfrângere cu totul neașteptată astăzi, fiind învinsă pe teren propriu de Crystal Palace, scor 1-2, în etapa a 30-a din Premier League.

Albaștrii au deschis scorul în minutul 5, prin Fabregas, iar meciul părea că se îndreaptă către un scor fluviu.

Totuși, oaspeții, aflați într-o luptă acerbă pentru evitarea retrogradării, au întors soarta partidei în doar două minute.

Zaha a egalat, în minutul 9, iar Christian Benteke a dus-o pe Crystal Palace în avantaj în minutul 11, acesta fiind și scorul final al întâlnirii de pe Stamford Bridge.

VIDEO cu golurile

Chelsea rămâne lider în Anglia, cu 69 puncte, însă Tottenham s-a apropiat la doar șapte puncte, grației victoriei de pe terenul lui Burnley.

Londonezii erau neînvinși din 4 ianuarie, când pierdeau derby-ul cu Tottenham, scor 0-2.

De partea cealaltă, Crystal Palace obține cea de-a patra victorie consecutivă, acumulând 31 puncte, și iese pentru moment din zona retrogradării.

Rezultatele meciurilor de azi din Premier League:

Liverpool - Everton 3-1 (VIDEO / DETALII despre meci)

18:00 Arsenal - Manchester City

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”