INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA LIGII FRANȚEI

VIDEO + FOTO PSG a zdrobit-o pe Monaco în finala Cupei Ligii Franței » Festival Cavani și Di Maria

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 08:46

PSG și-a trecut în palmares cea de-a șaptea Cupă a Ligii din istorie, după ce a învins-o aseară pe Monaco fără drept de apel, scor 4-1, într-un meci disputat la Lyon.

Draxler a deschis scorul pentru parizieni după doar patru minute, fructificând pasa perfect venită de la Di Maria.

Lemar a egalat pentru monegasci în minutul 27, grație unui șut superb de la marginea careului.

PSG a preluat conducere înainte de pauză, prin Di Maria, care a îndeplinit o simplă formalitate după pasa perfectă a lui Draxler.

Cavani a majorat diferența parizienilor, în minutul 54. Servit ideal de Verratti, Cavani l-a învins pe Subasici cu un șut superb din interiorul careului.

Același Cavani a stabilit scorul final, în ultimul minut al partidei. Uruguayanul a finalizat superb, cu stângul, centrarea venită de la Di Maria.