INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - FRANȚA

FOTO Ce nu s-a văzut la TV: președintele Franței, înainte și după golurile lui Mbappe » Transformare radicală în decurs de câteva secunde!

Emmanuel Macron (44 de ani), președintele Franței, a trăit la intensitate maximă finala Campionatului Mondial. Reușitele lui Kylian Mbappe (23 de ani) din repriza secundă l-au entuziasmat. +12   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2022 19:30 / Actualizat duminica, 18 decembrie 2022 19:40

Timp de 70 de minute, Franța nu a existat în finala de pe „Lusail”. A revenit incredibil de la 0-2 printr-o „dublă” semnată de Mbappe în minutele 80 și 82. Președintele Emmanuel Macron nu și-a putut ascunde emoțiile.

Penalty-ul scos de Di Maria a împărțit lumea fotbalului! Unghiul care lămurește faza
Argentina - Franța

Emmanuel Macron, emoții la finala Campionatului Mondial

Emmanuel Macron a privit liniștit, din scaun, primele 70 de minute. Prima tresărire a avut-o în minutul 79, când Kolo Muani a obținut o lovitură de la 11 metri. Președintele francez a fost surprins rugându-se înaintea execuției lui Mbappe.

+8 FOTO

După gol, Macron a jubilat. S-a ridicat de pe scaun, a strâns pumnul, a lovit cu el în aer și a strigat timp de câteva zeci de secunde.

+8 FOTO

Golul egalizator semnat de Kylian în minutul 82 a fost trăit la o intensitate și mai mare. Urmarea? Macron și-a dat jos sacoul și a urmărit restul finalei doar în cămașă.

VIDEO. Dan Petrescu despre parcursul Croației în Qatar: „Zicea lumea de noi când i-a apărat lui Golofca”

SPECIAL GSP Povestea unicului fotbalist care nu își amintește că a jucat o finală de Campionat Mondial, deși are doar 31 de ani: „După lovitură, credeam că glumește"

Atemporal! La 37 de ani, Modric nici nu ia în calcul retragerea de la națională: „Încă pot evolua la nivel înalt”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”