INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ARGENTINA - CROAȚIA 0-3

VIDEO+FOTO Gafa Mondialului! Cadoul făcut croaților de portarul Argentinei în minutul 53

Articol de GSP - Publicat joi, 21 iunie 2018 22:19

Portarul Willy Caballero (36 de ani) a comis-o grav în minutul 53 al partidei dintre Argentina și Croația, la 0-0. Scorul final a fost 0-3, iar "pumele" tremură în ceea ce privește calificarea mai departe.

I-a pus-o pe voleu!

Goalkeeper-ul argentinian a primit o pasă înapoi de la un coechipier, dar a lovit greșit când a încercat să degajeze și mingea a ajuns la Rebic, care l-a executat cu un șut din prima.

Caballero și-a pus mâinile în cap după gafa comisă. La fel a reacționat și selecționerul "pumelor" Jorge Sampaoli, dar și Maradona la "oficială".

Caballero este rezerva lui Courtois la Chelsea.

cameraVezi VIDEO cu gafa lui Caballero!

1

clipboard02

clipboard03

clipboard04

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Comentarii (7)
cpt.ahab
cpt.ahab  •  22 Iunie 2018, 13:06
Postat de dinamo_fan pe 22 Iunie 2018, 12:01

un portar foarte slab care s-a obisnuit sa fie rezerva. e complet nesigur pe langa faptul ca gafaeza. in R2 a mai avut o iesire total neinspirata cand a iesit dupa un balon in coltul careului mare dar i-a luat-o inainte un croat. apoi parca s-a blocat, nu stia ce sa faca. poarta era goala...

Era un portar formidabil la Malaga. Transferul la City și postura de rezervă l-au scos din mână. Oricum, e penibil să nu poți propune niște portari mai acătării când te numești Argentina.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  22 Iunie 2018, 12:01

10156013562479806
Oprisan Niculae  •  22 Iunie 2018, 10:27
Postat de booboolina pe 22 Iunie 2018, 10:01

Portarul este fara experienta si a costat echipa, dar restul echipei "plina de experienta" ce *** a facut? Scopul nu este sa nu primesti gol, ci sa dai tu cat mai multe goluri.

Portar fara experienta la 36 de ani?Cam la ce varsta se capata experienta?In al doilea rand ceilalti 10 jucatori au avut la dispozitie 40 de minute ca sa dea un amarat de gol si nu au fost in stare.Din pacate greselile portarilor se vad dar neputinta jucatorilor de camp trece neobservata!