INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  ȘAHTIOR KARAGANDY - FCSB

FOTO Andrei Vlad a comis-o! FCSB, „îngropată” din nou de portar

Șahtior Karagandy a deschis scorul în meciul cu FCSB - manșa secundă a turului doi preliminar din Conference League - după o gafă comisă de Andrei Vlad. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 29 iulie 2021 17:00 / Actualizat joi, 29 iulie 2021 17:19

Toate detaliile despre Șahtior Karagandy - FCSB, AICI!

FCSB venea în Armenia cu avantajul obținut după confruntarea câștigată de bucureșteni pe Arena Națională, 1-0. Primele 10 minute de la Erevan au fost liniștite, însă o eroare comisă de portarul Vlad a deblocat tabela.

Șahtior Karagandy - FCSB. Andrei Vlad, eroare decisivă!

+2 FOTO

Stefan Bukorac a șutat cu pământul din afara careului, mingea nu a fost controlată de Vlad, care a respins cu pieptul în față, până la Mikhail Gabyshev.

De lângă Radunovic, jucătorul gazdelor a avut de îndeplinit o simplă formalitate, iar Vlad și-a periclitat astfel evoluția bună din tur.

Șahtior Karagandy - FCSB, pe teren neutru

Din cauza introducerii Kazahstanului pe lista roșie, ca urmare a creșterii numărului de infectări cu COVID-19 din această țară, returul dintre Șahtior Karagandy și FCSB se dispută pe teren neutru, în Armenia, la Erevan.

Astfel, FCSB scapă de o deplasare lungă, de aproximativ 6 ore de zbor cu avionul, dar și de un gazon artificial. Ultima vizită a românilor pe arena din Erevan nu s-a terminat bine pentru noi. Naționala României a pierdut cu Armenia, scor 2-3, la finalul lunii martie, în preliminariile Campionatului Mondial din 2022.

Citește mai multe știri despre FCSB:

Cine s-a păcălit mai rău? Cel mai bizar schimb al verii din Liga 1, analizat: „Care e ursul și care e vulpea?”

Gigi Becali anunță o nouă plecare de la FCSB » „Cred că reziliem”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!