INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  GEORGIA - ELVEȚIA 0-2

FOTO Momente de panică în Georgia - Elveția! Fabian Schar a terminat pe teren meciul, după ce a rămas minute bune inconștient pe gazon

Fabian Schar +3   FOTO
Fabian Schar

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 martie 2019 18:00

Fabian Schar (27 de ani), fundașul Elveției, a trecut prin momente dificile la confruntarea câștigată în deplasare, 2-0 cu Georgia.

În minutul 25 al partidei, Schar a rămas inconştient pe gazon după un duel aerian cu Jemal Tabidze.

Conform cotidianului britanic The Sun, elveţianul legitimat la Newcastle a beneficiat de intervenţia rapidă a celorlalţi jucători, primind apoi timp de 4 minute îngrijiri medicale.

În mod surprinzător, ignorând protocoalele FIFA, staff-ul medical al elveţienilor l-a declarat apt pe Schar să reintre pe teren, acesta terminând meciul bandajat la cap.

Duncan Wright, reporter la The Sun, a avut o reacţie virulentă împotriva staff-ului medical al Elveţiei, etichetând decizia de a-l lasa pe Schar pe teren drept scandaloasă.

Meciul din preliminariile EURO 2020 a fost câştigat de elveţieni cu scorul de 2-0 după golurile lui Zuber (min. 57) şi Zakaria (min. 80).

* știre scrisă de Andrei Stroe

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!