INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GRUPE

Totul despre românii implicați în Europa League și Conference League » Cicâldău și Moruțan, remiză în plin haos la Marseille! Florin Niță, victorios în fața lui Ianis Hagi

Florin Niță a fost providențial în fața campioanei Scoției

Articol de GSP - Publicat joi, 30 septembrie 2021 23:59 / Actualizat vineri, 01 octombrie 2021 00:35

În afară de duelul CFR Cluj - Randers 1-1, echipele a 9 români au evoluat joi seară în Europa League și în Conference League. Iată cum s-au descurcat

EUROPA LEAGUE:

Programul complet al serii în Europa League!

Sparta Praga - Rangers 1-0

Florin Niță a fost providențial în fața campioanei Scoției. A avut o evoluție foarte bună, cu 4 intervenții sigure. În prelungiri, portarul naționalei a blocat un șut puternic, din 6 metri, din postură de unu la unu cu atacantul advers. În cele din urmă, s-a dictat ofsaid la această acțiune. Ianis Hagi s-a zbătut, a depus mult efort, dar fără sclipiri.

+1 FOTO

Ludogoreț Razgrad - Steaua Roșie Belgrad 0-1

Marseille - Galatasaray 0-0

• Click AICI pentru statistici!
  • Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău au fost titulari la oaspeți
  • Meciul a fost întrerupt în minutul 40, din cauza torțelor aprinse în sectorul fanilor oaspeți. Mai multe obiecte pirotehnice au fost aruncate în sectorul advers. Pompierilor le este greu să intervină pentru a stinge resturile aruncate.

Marseille - Galatasaray, întrerupt în finalul primei reprize » Cicâldău și Moruțan, martori la haosul de pe Velodrome!
Marseille - Galatasaray

Lazio - Lokomotiv Moscova 2-0

CONFERENCE LEAGUE:

Programul complet al serii în UEFA Conference League

PAOK - Slovan Bratislava 1-1

Feyenoord - Slavia Praga 2-1

CFR e ultima în grupa de Conference, după două etape! Dan Petrescu a luat gol din fază fixă
CFR CLUJ - RANDERS 1-1

Florin Răducioiu, șocat să-l vadă pe Messi întins pe gazon: „Îl sun pe Pochettino, nu-mi vine să cred”

Alternativă surprinzătoare pentru Kylian Mbappe! Ce atacant vrea să aducă Real Madrid