INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LAZIO 1-0

FCSB - LAZIO 1-0 // Dică face dezvăluiri despre un moment amuzant cu Gnohere în timpul meciului

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 februarie 2018 00:14

FCSB a câștigat meciul cu Lazio, 1-0, din turul 16-imilor Europa League. Returul va avea loc pe 22 februarie, la Roma. (Detalii aici)

Nicolae Dică, antrenorul FCSB, a vorbit despre meci și a spus că tot formația italiană are prima șansă. În plus, tehnicianul a dezvăluit că plănuia să-l scoată pe Gnohere în minutul 55, dar i-a tot cerut să mai stea pe teren, schimbându-l în minutul 80.

"Mă bucur că am obținut această victorie. Am făcut o partidă bună. Am jucat exact ce am pregătit, chiar dacă au fost unele probleme în defensivă.  Am făcut un pressing avansat pe fundașii lor. Am recuperat multe mingi, am avut ocazii. Este foarte important că nu am primit gol în această seară.

În retur, Lazio va fi mai motivată. Va fi foarte greu chiar dacă am câștigat azi. Cred că Lazio are în continuare prima șansă. Sper să reușim calificarea la Roma, calificare în care puțin credeau.

Mă bucur că Gnohere a marcat. A făcut un efort mare și și-a ajutat echipa. Am tras de el din minutul 55. Îi tot ziceam că îl schimb, dar a rezistat până în minutul 80. Noi avem încredere în Vlad. Va ajunge un portar de mare valoare.", a spus Nicolae Dică la TV Pro X.