INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ - DINAMO ZAGREB

CFR Cluj - Dinamo Zagreb. FOTO Dan Petrescu, trădat de cel mai bun jucător » Ciprian Deac a ratat un penalty într-un moment-cheie

CFR Cluj și Dinamo Zagreb se înfruntă acum, în turul 2 preliminar din UEFA Champions League. Ciprian Deac a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 52.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 august 2020 20:27 / Actualizat joi, 27 august 2020 00:00

CFR Cluj a fost eliminată de Dinamo Zagreb, scor 2-2 (5-6 la penalty-uri), în turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Ciprian Deac a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 52.

Dan Petrescu a trecut de la agonie la extaz. În minutul 51, la scorul de 1-0 pentru croați, Debeljuh a obținut o lovitură de la 11 metri și o eliminare pentru Theophile-Catherine. Ciprian Deac, cel mai bun jucător al campioanei României în stagiunea recent încheiată, și-a asumat executarea loviturii de pedeapsă.

„Decarul” campioanei a tras previzibil, iar Livakovic a respins în față. Djokovic a ajuns primul la minge, dar și șutul său a fost parat de portarul croat.

EXCLUSIV Billel Omrani, superofertă de transfer chiar în ziua meciului! Dan Petrescu e un car de nervi

CFR CLUJ - DINAMO ZAGREB. Alex Chipciu știe secretul campioanei: „Adversarii zic: «Bă, dar eu am avut ocazii, am controlat jocul!»”

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League