INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATLETICO MADRID - REAL MADRID

FOTO Aroganța lui Ronaldo » Ce a făcut starul portughez după ce Isco a marcat pentru Real în meciul cu Atletico

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 mai 2017 23:04

Real Madrid s-a aflat în mare încurcătură în meciul cu Atletico Madrid, fiind condusă cu 0-2 din minutul 15 al partidei de pe "Vicente Calderon".

Totuși, echipa antrenată de Zinedine Zidane a spulberat emoțiile și a redus din diferență cu trei minute înainte de pauză, prin Isco.

Imediat după golul acestuia, Cristiano Ronaldo a fost protagonistul unui gest arogant îndreptat către fanii lui Atletico.

Portughezul a dus mâna la gură și i-a îndemnat pe fanii gazdelor să tacă, stârnind astfel furia celor peste 50.000 de fani prezenți pe "Vicente Calderon".

2017 05 10t194311z 137446991 mt1aci14791366 rtrmadp 3 soccer champions atm mad

Real Madrid s-a calificat în finala Ligii Campionilor, după 4-2 la general cu Atletico Madrid, și o va înfrunta pe Juventus la Cardiff, pe 3 iunie 2017.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”