INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR

Sebastien Haller marchează în toate porţile pe care le vede:) » Autogol şi gol în doar 3 minute!

Sebastian Haller / foto: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 februarie 2022 22:48 / Actualizat miercuri, 23 februarie 2022 23:00

Benfica Lisabona - Ajax, în „ optimile” Champions League. Atacantul oaspeților, Sebastien Haller a marcat al 11-lea gol în acest sezon de Champions League, după ce cu 3 minute înainte își dăduse autogol.

Ajax a deschis scorul rapid cu Benfica, în minutul 18 prin căpitanul Tadic. Sârbul a marcat cu un voleu superb, după o centrare perfectă a lui Mazraoui.

Atletico - Manchester United 1-1 » „Diavolii”, salvați pe final de un junior. Ronaldo inexistent!
Atletico - United 1-1

Haller, autogol și gol în 3 minute

Sebastian Haller, atacantul lui Ajax, continuă să scrie istorie, după ce a devenit singurul jucător cu 10 goluri în primele 6 meciuri de Champions League. Ivorianul a marcat în toate partidele disputate de „lăncieri” în grupe.

În minutul 26, golgeterul lui Ajax și-a marcat un autogol, după o centrare periculoasă în careul olandezilor. Haller a deviat mingea în poartă, fără să îi lase vreo șansă portarului Pasveer.

3 lungimi mai târziu, ivorianul și-a luat revanșa. A marcat pentru 2-1, ceea ce reprezintă al 11-lea său gol în acest sezon de Champions League. Haller a șutat perfect la colțul lung, cu piciorul stâng, fără să îi lase vreo șansă portarului Benficăi.

30 de milioane de euroeste cota lui Sebastian Haller, potrivit transfermarkt.com

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”