INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - MANCHESTER UNITED 1-2

JUVENTUS - MANCHESTER UNITED 1-2 // Cristiano l-a făcut să râdă pe Hațegan după pauză! 3 momente cu cei doi în prim plan

Articol de - Publicat joi, 08 noiembrie 2018 10:44

Juventus a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu Manchester United, după ce a luat două goluri în ultimele 5 minute, arbitrat de românul Ovidiu Hațegan.

Trei momente i-au adus față-n față pe Ronaldo și Hațegan. Când minutul de prelungire arătat de al 4-lea arbitru, Radu Ghinguleac, trecuse deja, "centralul" a fluierat sfârșitul primei reprize după ce i-a permis lui Juventus să execute și cornerul.

Portughezul i-a reproșat că nu a mai lăsat acțiunea să continue, dar arădeanul i-a arătat ceasul și discuția s-a oprit.

Imediat după pauză, când jucătorii au revenit pe gazon, Cristiano a glumit cu arbitrul, făcându-l să râdă.

În minutul 54, cvintuplul Balon de Aur i-a cerut socoteală, după ce Hațegan i-a dat "galben" lui Alex Sandro. Din nou, "centralul" i-a explicat și lusitanul n-a mai protestat.

Vezi și: VIDEO + FOTO Mourinho, gesturi provocatoare făcute către fanii lui Juventus! O legendă a lui United l-a criticat

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”