INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  VIKTORIA PLZEN - REAL MADRID

VIDEO + FOTO Intervenție brutală a lui Sergio Ramos! Adversarul a fost scos de pe teren » Arbitrul nu a dat fault

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 noiembrie 2018 22:59

În minutul 12al meciului Viktoria Plzen - Real Madrid, din grupele UEFA Champions League, Sergio Ramos a avut o intervenție dură asupra unui adversar.

La scorul de 0-0, fundașul și căpitanul madrilenilor, Sergio Ramos, a avut un duel cu fundașul Milan Havel, iar cehul a avut de suferit. Ramos l-a lovit cu cotul pe Havel, iar acesta a avut nevoie de intervenția medicilor pentru că i-a curs sânge din nas.  Arbitrul a lăsat jocul să continue, iar Havel a trebuit să fie schimbat, în minutul 38.

screenshot 4
screenshot 5
screenshot 7

screenshot 8

La pauza meciului, Juan Andujar Oliver, fost arbitru, a fost categoric la Radio Marca: "Este fault! Sergio Ramos trebuia să primescă un cartonaș galben".