INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SUEDIA

VIDEO Niciun pas greșit! Malmo, o nouă victorie în campionat! A învins una dintre primele clasate

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 iulie 2018 22:53

Malmo FF merge din succes în succes. După victoria de la Cluj, formația suedeză a câștigat azi și meciul de pe teren propriu cu Norrkoping.

VEZI AICI VIDEO!

Adversara CFR-ului s-a impus cu 2-1. A deschis scorul după doar 5 minute, când veteranul Rosenberg a transformat un penalty.

Oaspeții au restabilti egalitatea în minutul 56, însă Rieks a marcat din nou pentru Malmo FF, în minutul 65. A fost suficient pentru ca gazdele să se impună.

După un început de campionat dezastruos, Malmo este într-o revenire de formă. A ajuns la 25 de puncte și este pe locul 6. O despart 8 puncte de liderul AIK, formație neînvinsă în 15 meciuri.

Malmo - CFR Cluj din turul 2 preliminar al UEFA Champions League este miercuri, de la ora 20:15, în direct la TV Digi Sport, Telekom Sport, Look și liveTEXT pe GSP.RO.