INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL HAZM - AL HILAL 1-1

Al Hilal și Răzvan Lucescu tremură în campionat! Doar remiză cu echipa lui Isăilă: „S-au apărat aproape tot timpul, dar mă aşteptam la acest recul”

Articol de - Publicat vineri, 27 decembrie 2019 12:39

Răzvan Lucescu a ajuns la trei etape fără victorie în campionat, după egalul din prelungiri cu trupa lui Isăilă, Al Hazm, scor 1-1: „Am dat ocazia să joace unora mai puţin folosiţi, dar trebuie să revenim la nivelul normal”

Întors de la Mondialul Cluburilor, unde a ratat dramatic clasarea pe podium cu Al Hilal, Răzvan Lucescu are probleme în Arabia Saudită. Campioana Asiei abia a scos un punct în prelungirile partidei cu Al Hazm (1-1, gol Giovinco 90+1), echipă pregătită de Daniel Isăilă. A ajuns deja la trei etape consecutive fără victorie, cu doar două puncte obţinute, şi pe locul 5, la cinci „lungimi” de liderul Al Nassr, însă şi cu două jocuri în minus.

Secund al lui Răzvan, acuzat pentru injurii!

Deşi a avut 75% posesie şi 23 de şuturi la poarta gazdelor, Al Hilal s-a împiedicat, iar Lucescu junior dă vina pe oboseală şi pe faptul că a schimbat jumătate dintre titulari faţă de finala mică pierdută cu Monterrey: „Le-am oferit ocazia să joace celor mai puţin folosiţi şi rezultatul nu mă surprinde. Ştiam că Al Hazm se va apăra în majoritatea timpului şi va încerca să câştige puncte, având un obiectiv diferit. Trebuie să ne revenim rapid la nivelul obişnuit, sper s-o facem chiar de etapa viitoare!”. Portarul algerian Asselah s-a plâns după meci că a fost înjurat de mamă de un membru din stafful tehnic al lui Al Hilal care i-ar fi insultat şi pe alţi colegi ai săi.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!