INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL-TAI - AL NASSR 0-2

Rădoi a pierdut duelul tensionat contra lui Ronaldo » Cristiano a făcut scandal și a marcat un gol

Al-Tai, formația antrenată de Mirel Rădoi, a fost învinsă de Al Nassr, cu portughezul Cristiano Ronaldo integralist, scor 0-2, în runda cu numărul 27 a primei ligi din Arabia Saudită.

Articol de - Publicat marti, 16 mai 2023 23:28 / Actualizat marti, 16 mai 2023 23:28

Mirel Rădoi și-a așezat bine echipa în prima repriză. Dominarea milionarilor de la Al Nassr nu a fost atât de evidentă pe cât se preconiza, iar tabela a arătat un imaculat 0-0 la pauză. Partea secundă a fost una explozivă.

Scandal teribil la Buzău - Oțelul » Dorinel Munteanu și Adrian Mihalcea, aproape de bătaie! Înjurături incredibile: „Nu mi-e teamă”
Buzău - Oțelul 1-0

Mirel Rădoi, eșec în fața lui Cristiano Ronaldo

În minutul 48, Cristiano Ronaldo a răbufnit la adresa arbitrului și a văzut cartonașul galben. Portughezul a făcut gesturi largi din mâini, cerând o lovitură de la 11 metri pentru un fault comis asupra coechipierului Abdulmajeed Al Sulaiheem.

După analiza din camera VAR, Al Nassr a primit penalty, transformat de Cristiano. Infracțiunea a fost una fără dubii.

În afara eșecului, Rădoi va trebui să gestioneze și o situație tensionată din vestiar. În momentul înlocuirii din minutul 78, Amir Sayoud, starul lui Al-Tai, avut o criză de nervi. A aruncat toate obiectivele care i-au ieșit în cale, înainte de a se așeza pe banca de rezerve.

Soarta meciului a fost tranșată în minutul 80. Hussain Qasim, aflat în postura de ultim apărător, a pasat direct la Talisca. Brazilianul a rămas singur cu portarul și nu putea rata.

Al Nassr, la 5 puncte de liderul din Arabia Saudită

Al-Tai pierde al doilea meci consecutiv. Rămâne cu 34 de puncte, pe locul 7, fără nicio grijă în privința retrogradării.

Cu 3 etape rămase de disputat, Al Nassr ocupă poziția secundă. Are 60 de puncte, 5 sub liderul Al-Ittihad.

FINAL. Al-Tai - Al Nassr 0-2

În minutul 48, Cristiano Ronaldo a răbufnit la adresa arbitrului și a văzut cartonașul galben. Portughezul a făcut gesturi largi, din mâini, cerând o lovitură de la 11 metri pentru un fault comis asupra coechipierului Abdulmajeed Al Sulaiheem. După analiza din camera VAR, Al Nassr a primit penalty, transformat de Cristiano.

Al-Tai - Al Nassr, echipe de start:

Al-Tai: Braga - Collins Fai, Majrashi, Semedo, Qasim - Sayound, Dener, Ali, Harzan - Musona - Mbenza
Antrenor: Mirel Rădoi

Al Nassr: Rossi - Al Ghannam, Al Oujami, Gonzalez, Konan - Luiz Gustavo - Talisca, Al Sulaiheem, Ghareeb, Al Khaibari - Cristiano Ronaldo
Antrenor: Dinko Jelicic

VIDEO Dance, dance, baby! Imagini de senzație cu Șumudică: dans spectaculos în fața galeriei după ce a zdrobit echipa lui Contra

Joacă tot Rudiger! Ancelotti îl păstrează pe neamț ca gardian la „bestia” Erling Haaland în returul de la Manchester

Și Mauricio Pochettino îl vrea pe Victor Osimhen! Chelsea este favorită să-l transfere la vară pe campionul din Serie A

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului