INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

VIDEO Alex Maxim, spectacol în Turcia! „Dublă” pentru Gaziantep

Alexandru Maxim

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2022 14:05 / Actualizat duminica, 27 februarie 2022 14:26

Alexandru Maxim (31 de ani) a reușit o „dublă” în partida de duminică contra celor de la Altay, scor 2-3, în etapa #27 din prima ligă turcă.

Mijlocașul român, grație golurilor izbutite, și-a readus echipa în joc de două ori, însă n-a putut evita înfrângerea.

Alexandru Maxim a marcat golul calificării pentru Gaziantep în Cupa Turciei
STRANIERI

Alex Maxim, „dublă” pentru Gaziantep

Internaționalul român a restabilit egalitatea din penalty în minutul 18 al confruntării din deplasare, de pe terenul lui Altay. Gazdele deschiseseră scorul prin brazilianul Thaciano în minutul 10.

Tot Maxim a marcat pentru oaspeți, opt minute mai târziu, readucându-și formația în joc, după ce Altay preluase conducerea prin autogolul lui Erdogan. Poko a stabilit scorul final încă din minutul 51, 3-2 pentru Altay.

7 goluria marcat în actualul sezon Maxim în cele 20 de apariții în tricoul lui Gaziantep

VIDEO Alexandru Maxim, despre experiențele din Germania și Spania: „La Stuttgart adormeam în vestiar”

Citește alte știri despre stranieri

Vlad Chiricheș, integralist la victoria lui Sassuolo » Ce notă a primit căpitanul României + ce a scris presa din Italia