INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Alexandru Maxim, erou pentru Gaziantep » Gol marcat în ultima fază a meciului cu Bașakșehir

Alexandru Maxim, erou pentru Gaziantep

Articol de GSP - Publicat joi, 05 ianuarie 2023 19:43 / Actualizat joi, 05 ianuarie 2023 20:00

Mijlocașul Alexandru Maxim (32 de ani) a fost decisiv pentru Gaziantep în meciul cu Bașakșehir, 1-1, în etapa a 17-a.

Formația lui Maxim a obținut dramatic un punct, pe teren propriu, cu Bașakșehir, ocupanta locului 3 din Turcia.

Suarez, mai tare decât Ronaldo » Peste 40.000 de oameni prezenți la prezentarea oficială
BRAZILIA

Bașakșehir a deschis scorul chiar înainte de pauză. Mijlocașul Berkay Ozcan a marcat în minutul 44, după o acțiune personală, finalizată cu un șut la colțul lung.

Ulterior, Gaziantep a reușit egalizarea la ultima fază a meciului. În minutul 90+7, Alexandru Maxim a dat lovitura. Mingea a ajuns cu noroc la Maxim, la 6 metri de poartă, iar mijlocașul a șutat perfect.

După acest egal, Gaziantep a ajuns la 18 puncte și este pe locul 12. De partea cealaltă, Bașakșehir este pe 3, cu 31 de puncte, cu 5 mai puțin decât Galatasaray și 4 mai puțin decât Fenerbahce.

Grație acestei reușite, Maxim a ajuns la 9 goluri pentru Gaziantep, în 19 partide. Românul a semnat cu formația turcă în vara lui 2020 și mai are contract până în iunie 2024.

Antrenorul lui Enzo Fernandez, furios din cauza „manevrelor” lui Chelsea: „Lipsă de respect! Ne-au înnebunit jucătorul”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping