INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UNGARIA

VIDEO Gicu Grozav, hat-trick de senzație în Ungaria! A fost introdus în minutul 55 și a răpus-o pe MOL Fehervar

Gheorghe Grozav (30 de ani) a marcat un hat-trick în MOL Fehervar - Diosgyori VTK, scor 1-3.

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 februarie 2021 21:54 / Actualizat sambata, 20 februarie 2021 22:19

Gicu Grozav (30 de ani) a marcat un hat-trick în MOL Fehervar - Diosgyori VTK, scor 1-3.

Diosgyori, ultima clasată din Ungaria, a reușit una dintre marile surprize ale sezonului, pe terenul lui MOL Fehervar, formație cu pretenții de cupe europene. Eroul meciului a fost românul Gheorghe Grozav

Gicu Grozav, hat-trick de senzație în Ungaria

Grozav a început partida pe banca rezerve. Managerul Zoran Zekic l-a introdus în minutul 55, iar mijlocașul român s-a dezlănțuit. A înscris în minutele 60, 61 și 89. Primele două reușite au venit cu lovituri de cap, iar cea decisivă pe contraatac.

La gazde a fost titular Lyes Houri, fostul jucător al Viitorului. Fundașul central Adrian Rus a fost introdus în minutul 67, în timp ce portarul Arpad Tordai a fost rezervă neutilizată.

6 goluria marcat Gicu Grozav în acest sezon, pentru Diósgyőri VTK

Formație lui Grozav, ultima în Ungaria

Diosgyori ocupă în continuare ultima poziție în prima ligă a Ungariei, cu 20 de puncte. E la 3 puncte în spatele lui Budafoki, prima formație de deasupra liniei retrogradării.

VIDEO + FOTO Schalke 0-4 Dortmund! Încă o prestație monstruoasă a lui Haaland

City Football Group, parteneriat cu încă un club din Europa! Au ajuns la 11 echipe în portofoliu