INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

KAYSERISPOR - BAȘAKȘEHIR 1-4 // Silviu Lung Jr., „lucrat” de colegi în 10 minute! Formația lui e într-o situație disperată

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 18:11

Kayserispor, cu Silviu Lung Jr. în poartă, a pierdut partida de pe teren propriu cu Basaksehir, scor 1-4.

Lung a avut un start teribil de meci. A fost „sabotat” de propriii apărători, Lopes și Kula trimițând mingea în propria poartă în minutele 5 și 10. Kravets le-a oferit speranțe gazdelor cu reușita din minutul 38.

Silviu Lung a mai încasat însă două goluri după pauză, la finalul unor acțiuni asemănătoare. Demba Ba, în minutul 48, și Aleksic, în al treilea minut al prelungiri, au șutat la colțul scurt și l-au prins pe picior greșit.

10 puncteare Kayserispor după 16 etape din Turcia. E pe ultimul loc

Vezi și:

VIDEO Marius Șumudică, victorie nebună în Turcia! Gaziantep a condus cu 4-1 la pauză, dar finalul a fost unul dramatic

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”