INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Marius Șumudică a ratat șansa de a-și trece Liga Campionilor în palmares » Ce s-a întâmplat azi în Golf

Articol de - Publicat joi, 23 februarie 2023 21:13 / Actualizat joi, 23 februarie 2023 21:26

Al Shabab, fosta echipa a lui Marius Șumudică, a fost eliminată în sferturile Ligii Campionilor Asiei.

Marius Șumudică, actual antrenor la Al Raed, a ratat șansa de a primi o medalie pentru cucerirea Ligii Campionilor Asiei. Fosta sa echipă a părăsit azi competiția.

Sergio Ramos, forțat să se retragă de la naționala Spaniei! Comentariu acid: „Meritam mai mult de atât! Mă uit cu invidie la Messi, Modric și Pepe”
RETRAGERE

Al Shabab, fosta echipă a lui Marius Șumudică, eliminată din Liga Campionilor

Al Shabab a pierdut pe terenul celor de la Al Duhail, 1-2. După 0-0 la pauză, formația antrenată de legendarul Hernan Crespo a dat lovitura pe final.

Atacantul Michael Olunga a punctat de două ori, în minutele 77 și 85, și a decis soarta meciului. Al Shabab a marcat un gol în minutul 90+3, dar nu a avut forța să egaleze.

Marius Șumudică a antrenat-o pe Al Shabab între martie și iunie 2022, la startul campaniei din Liga Campionilor.

Cu el pe bancă, Al Shabab a obținut 16 puncte în 6 partide, câștigând grupa. Dacă echipa ar fi cucerit trofeul, Șumi ar fi primit și el o medalie de campion.

După plecarea antrenorului român, Al Shabab a fost preluată de Vicente Moreno.