INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Echipa lui Mirel Rădoi avea 3-0 în minutul 28, dar a pierdut incredibil în fața ultimei clasate din Arabia Saudită!

Articol de - Publicat miercuri, 10 mai 2023 23:01 / Actualizat miercuri, 10 mai 2023 23:15

Al-Tai FC, formația antrenată de Mirel Rădoi, a condus cu 3-0 în deplasarea cu Al Batin, dar a pierdut, scor 3-4.

Mirel Rădoi nu va uita prea curând meciul din runda cu numărul 26 a primei ligi din Arabia Saudită. Formația lui, Al-Tai FC, a avut un start fulminant de meci și avea un avans de trei goluri după prima jumătate de oră:

• min. 14: Amir Sayoud a venit lansat la colțul lung și a reluat cu capul din doi metri.
  • min. 18: Guy Mbenza a finalizat o acțiune superbă de „tiki-taka”
  • min. 32: Knowledge Musona a transformat o lovitură de la 11 metri.
Amenințat cu depunctarea, Gigi Becali face scandal: „Ce tot mă hăituiți, mă, voi pe mine? Hai să văd că îi luați puncte lui FCSB!” » Cere intervenția lui Burleanu
FCSB

Al Batin a redus din diferență în prelungirile primei părți, prin Renzo Lopez Patron.

Dezastru pentru Rădoi în partea secundă

Yousef Al Shammari a punctat imediat după reluare, Andres Roa a făcut scorul 3-3 în minutul 87, iar dezastrul a fost complet în al 11-lea minut de prelungire al partidei. Același Renzo Lopez a transformat o lovitură de pedeapsă.

În urma acestui rezultat, Al-Tai FC rămâne pe locul 7 în prima ligă a Arabiei Saudite, cu 34 de puncte, departe de lupta la titlu, dar și fără emoții în privința retrogradării.

Al Batin ocupă în continuare ultima poziție, cu 18 puncte obținute în 26 de partide.

VIDEO + FOTO Sub ochii „diavolului” » Reporterul GSP a surprins atmosfera copleșitoare din tribune la semifinala Milan - Inter

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului