INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Parcurs fără greșeală pentru Reghecampf în Emiratele Arabe! Victorie dramatică în a doua etapă

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 septembrie 2017 23:21

Al Wahda, echipă antrenată de Laurențiu Reghecampf, a câștigat dramatic meciul cu Al Nasr din a doua etapă a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

2-1 este scorul cu care s-a impus formația fostului tehnician al FCSB-ului. Mohamed Al Shehhi a deschis scorul în minutul 10, dar Cirino a egalat pentru Al Nasr cu 7 minute înainte de final.

Murad Batna a adus victoria pentru Al Wahda în prelungirile partidei. În prima etapă, echipa lui Reghecampf a câștigat cu 5-0, împotriva celor de la Dibba Al Fujairah.

În etapa a 3-a formația lui Reghecampf va întâlni Al Dhafra, pe teren propriu, la 29 septembrie. Al Wahda este pe primul loc în Emirate, cu 6 puncte, fiind singura echipă cu maximum de puncte. Poate fi egalată doar de Al Ahli Dubai.

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei