INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMPOLI

Ce scrie presa din Italia despre Răzvan Marin, din nou titular la Empoli

Răzvan Marin, întru-un duel cu Martin Payero / foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 06 octombrie 2023 22:21 / Actualizat vineri, 06 octombrie 2023 22:41

Răzvan Marin (27 de ani), mijlocașul lui Empoli, a fost titular pentru echipa lui cu Udinese, scor 0-0, în etapa 8 din Serie A.

Marin a fost și aproape de gol, a trimis un șut puternic de la distanță, dar a fost blocat de Silvestri, portarul lui Udinese.

Mititelu pregătește o mutare bombă: „Mâine l-aș pune antrenor, i-am și spus! Mă rog să fie dat afară ca să rămână liber”
FCU CRAIOVA - HERMANNSTADT

Ce scrie presa din Italia despre Răzvan Marin

Marin a fost notat cu 6 în tuttomercatoweb, în media lui Empoli. Titular din nou, el a fost schimbat în minutul 81.

„Caută mereu spațiul liber în jumătatea adversă. A fost aproape de gol, a trimis un șut puternic de la distanță, din unghi, însă nu marcat pentru că Silvestri a avut o intervenție excelentă și a respins în corner”, a scris Tuttomercato despre Marin.

Pentru Marin, a fost ultimul meci înainte de partidele echipei naționale cu Belarus (12 octombrie) și Andorra (15 octombrie). În acest sezon din Serie A, mijlocașul a fost titular de 6 ori pentru Empoli, cu Salernitana (1-0) a intrat pe final, iar cu Roma, scor 0-7, nu a jucat deloc.

Răzvan Marin încă nu a marcat și nu a pasat decisiv în acest sezon de Serie A.