INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO + FOTO Ștefan Radu, victorie în fața echipei lui Vlad Chiricheș » Lazio atacă pozițiile de Champions League

Lazio, cu Ștefan Radu (34 de ani) integralist, a învins-o pe Sassuolo, scor 2-1, în runda cu numărul 19 din Serie A. Vlad Chiricheș (31 de ani), suspendat, nu a evoluat la oaspeți.

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 ianuarie 2021 20:52 / Actualizat duminica, 24 ianuarie 2021 22:59

Veteranul Federico Caputo (33 de ani) a deschis ostilitățile pe Stadio Olimpico, prin reușita din minutul 6. Gazdele au reacționat rapid. În minutul 25, Milinkovic-Savic s-a înălțat peste toți adversarii și a egalat cu o lovitură de cap. Golgeterul Ciro Immobile a adus victoria în minutul 70, cu un șut plasat, pe jos, la colțul lung, din 9 metri.

Lazio urcă spre locurile de Champions League

Cu victoria de astăzi, Lazio ajunge la 34 de puncte și micșorează distanța față de locurile de Champions League. Juventus, ocupanta poziției a 4-a, are doar două puncte avans. Sassuolo încă trăiește din startul perfect de sezon. Are o singură victorie în ultimele 5 meciuri oficiale și cade până pe locul 9, cu 30 de puncte.

VIDEO. Rezumatul meciului Lazio - Sassuolo

Clasament Serie A:

La retrogradare » Răzvan Marin, încă un eșec în Serie A! Ce notă a primit din partea ziariștilor italieni

Editorial Andrei Niculescu » Atalanta, musafirul nepoftit în elita din Serie A

„Divorț” de ultimă oră la Universitatea Craiova » Gâlcă nu l-a vrut! Jucătorul, devastat de decizie: „Scriu aceste cuvinte cu ochii în lacrimi, nu îmi vine să cred!”
Transfer de răsunet pentru Dennis Man după Euro 2024?! Două cluburi uriașe au trimis scouterii la cel mai bun meci al românului
Nationala
Chițu a plecat de la FCU Craiova și rămâne în Liga 1 » Contract pe doi ani

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0

Edi Iordănescu, inginerie în detaliu » Am descompus punct cu punct tactica perfectă din România - Ucraina 3-0, meciul unei generații