INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Încă o victorie pentru Kayserispor în Turcia » Pe ce loc a ajuns echipa lui Șumudică

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 octombrie 2017 18:42

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, a obținut o nouă victorie în campionatul Turciei, impunându-se pe teren propriu în fața lui Konyaspor, scor 2-1.

Turuc, din penalty, în minutul 50, și Ryan Mendes, în minutul 64, au marcat pentru Kayseri, golul oaspeților fiind reușit de Sahiner în minutul 90.

Silviu Lung Jr., Săpunaru, Boldrin și Tiago Lopes, toți cei patru jucători aduși de Șumudică din Liga 1, au fost titulari în victoria de azi.

La oaspeți, ex-stelistul Moke nu a fost folosit deloc.

După nouă etape, Kayserispor se află pe locul 4, cu 17 puncte, la egalitate cu Goztepe și Akihisar Belediye, ocupantele locurilor doi și trei.