INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AC MILAN - GENOA 2-1

VIDEO Ionuț Radu, gafă la golul victoriei lui AC Milan » Genoa a pierdut pe San Siro la ultima fază!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 octombrie 2018 23:30

Genoa, cu portarul Ionuț Radu titular, a fost învinsă pe San Siro de AC Milan, scor 1-2.

Milan a desschis repede scorul, în minutul 4. Suso a șutat puternic de la 20 de metri, iar potarul român nu a putut interveni. Genoa a egalat în repriza a doua, după ce Romagnoli a deviat în propria poartă o centrare.

Golul victoriei celor de la Milan a fost marcat de același Romagnoli, în minutul 90+1. Ionuț Radu a ieșit haotic la o centrare, la 12 metri de poartă, și a respins slab. Mingea a ajuns la Romagnoli, care a șutat de la marginea careului, și a lobat mingea peste căpitanul naționalei de tineret.

După 10 meciuri, Genoa este pe 11, cu 14 puncte, în timp ce Milan este pe 4, cu 18 puncte.