INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BULGARIEI

VIDEO Keșeru, hattrick de senzație în Cupa Bulgariei » Ludogoreț a câștigat cu un scor incredibil și s-a calificat în finală

Articol de GSP - Publicat joi, 27 aprilie 2017 19:54

Claudiu Keșeru a reușit un hattrick de senzație în victoria neverosimilă obținută de Ludogoreț pe terenul lui Litex Loveci, scor 7-0.

În prima repriză, Keșeru a marcat golul doi al echipei sale, printr-o execuție superbă din interiorul careului. (VIDEO AICI)

Atacantul naționalei a mai reușit două goluri în repriza secundă, în minutul 68 (VIDEO AICI), și în minutul 92, din penalty. (VIDEO AICI)

Cosmin Moți a fost doar rezervă pentru Ludogoreț.

Meciul a contat pentru returul semifinalelor Cupei Bulgariei. În tur, echipa lui Moți și Keșeru câștigase cu 4-0 prima manșă a "dublei" cu Litex.

În finală, Ludogoreț o va întâlni pe Botev Plovdiv, pe 27 mai, pe stadionul Vasil Levski din Sofia.