INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARAB CLUB CHAMPIONS CUP

VIDEO Nicolae Stanciu l-a amuțit pe Reghecampf! GOL MAGNIFIC în stilul lui Del Piero împotriva fostului său antrenor

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 februarie 2019 17:15

Titular la Al Ahli în partida cu Al Wasl (2-2) din Arab Club Champions Cup, Nicolae Stanciu le-a luat ochii arabilor cu o execuție magnifică, exact în momentul în care îi era mai greu echipei sale.

Formația lui Laurențiu Reghecampf deschisese scorul în minutul 1 prin Jasem Ali. Nicolae Stanciu a luat o acțiune pe cont propriu în minutul 66, când a trimis un șut cu mult efect, din colțul careului. Mingea s-a oprit în vinclul porții lui Al Wasl.

Al Ahli a marcat din nou, în minutul 72 prin Djaniny. Formația lui Reghecampf a egalat în minutul 89, iar calificarea în semifinale este deschisă pentru retur.

Arab Club Champions Cup este o competiție regională între formațiile din țările din Golf, atât din Africa, dar și din Asia. An de an participă 40 de formații, câte 20 din fiecare continent.