INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO Stanciu și Vătăjelu, pe teren în ultimul amical al Spartei Praga » De ce nu a jucat Florin Niță

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 februarie 2018 18:45

Sparta Praga a obținut astăzi o nouă victorie în cadrul cantonamentului din Spania, impunându-se cu 3-0 în fața chinezilor de la Hebei FC.

Nicolae Stanciu a fost titular, fiind înlocuit în minutul 73, dar un alt român a avut o realizare importantă în acest meci.

Introdus pe teren în minutul 62, Vătăjelu a oferit o pasă de gol la reușita de 3-0 a lui Lafata, din minutul 82. Celelalte goluri ale Spartei au fost reușite de Zahustel, în minutul 50, și Ben Haim, în minutul 59.

Florin Niță, goalkeeper-ul adus în această iarnă de la FCSB, nu a apucat să debuteze pentru echipa lui Andrea Stramaccioni. Acesta a fost învoit pentru a veni în România pentru a-și lua toate bagajele. Cel mai probabil, acesta va debuta pentru cehi în amicalul cu Spartak Moscova din 7 februarie.

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute