INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Șumudică, de neoprit în Turcia » Încă o victorie pentru Kayserispor, care a urcat pe locul 2!

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 septembrie 2017 18:23

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, și-a continuat astăzi parcursul impresionant din campionatul Turciei.

Formația românului s-a impus pe teren propriu în fața lui Bursaspor, 3-1, și a urcat până pe locul doi în Turcia.

Kayseri a deschis scorul în minutul 15, prin Vural, Bursa egalând în minutul 38, grație reușitei lui Troost-Ekong.

Golul doi al lui Kayserispor a venit în minutul 74, prin Kana-Biyik, echipa lui Șumudică punctând încă o dată în minutul 88, prin Ryan Mendes.

VIDEO cu golurile partidei

Silviu Lung jr a început meciul ca titular, la fel Tiago Lopes, fostul fundaș al lui CFR Cluj. Boldrin și Săpunaru au fost introduși pe teren pe parcursul reprizei secunde.

Echipa de start a lui Kayseri: Lung jr - Tiago Lopes, Kucher, Kana-Biyik, Turan - Badji, Cinaz (62. Boldrin) - Turuc (90+1. Mujangi), Mendes, Vural (80. Săpunaru) - Bulut

După șapte etape, Kayeserispor se află pe locul secund în Turcia, cu 14 puncte. Liderul Galata, care are 16 puncte, dar și urmăritoarele Beșiktaș și Goztepe, ambele cu 13 puncte, au însă un meci mai puțin, astfel că echipa lui Șumudică ar mai putea coborî în clasament până la finalul etapei.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”