SPORTURI  »  BASCHET  »  LIGA CAMPIONILOR

Record all-time în România, cu 5 zile înaintea decisivului dintre U-BT Cluj și Riesen Ludwigsburg pentru Final Four-ul Ligii Campionilor!

U-BT Cluj-Napoca a anunțat că în 30 de minute au fost vândute toate biletele pentru meciul decisiv cu Riesen Ludwigsburg, din sferturile Champions League la baschet masculin.

Articol de - Publicat joi, 14 aprilie 2022 19:21 / Actualizat joi, 14 aprilie 2022 20:18

• Meciul decisiv dintre U-BT Cluj-Napoca și Ludwigsburg este programat pe 19 aprilie, de la ora 19:00, live pe GSP.ro

U-BT Cluj-Napoca va stabili un nou record de audiență în baschetul românesc. Dacă la primul meci cu Ludwigsburg, disputat pe 5 aprilie și câștigat de clujeni cu 76-73, au asistat 9.887 de spectatori, la partida decisivă toate cele 10.000 de locuri vor fi ocupate. A fost nevoie de doar 30 de minute pentru ca toate tichetele să fie cumpărate online.

A acceptat oferta! » Halep - Mouratoglou, parteneriat cu jumătate de normă la Roland Garros
Roland Garros

U-BT Cluj-Napoca - Riesen Ludwigsburg, meci pentru Final Four-ul Champions League

Campioana României a pierdut disputa din deplasare, jucată miercuri la Ludwigsburg, scor 75-92. Calificarea se va decide într-un meci decisiv, în sala Polivalentă din Cluj.

Mihai Silvășan, antrenorul clujenilor, este pregătit pentru meciul de pe 19 aprilie: „Cu siguranță, dacă vrem să ne calificăm în Final Four, trebuie să jucăm mai bine și să fim mai duri. Am muncit întreg sezonul să ajungem aici, există o șansă mare să ne calificăm. Vom beneficia de avantajul terenului propriu și trebuie să ne bucurăm de o astfel de confruntare decisivă. Vom face tot ce ține de noi să obținem victoria și să ne calificăm în Final Four”.

VIDEO Atmosferă senzațională în primul meci al seriei U-BT - Ludwigsburg

Mihai Silvășan, despre ce i-a lipsit lui U-BT în meciul 2 cu Riesen: „Dacă vrem în Final Four, așa trebuie să jucăm”

EXCLUSIV U BT Cluj-Napoca și-a făcut planul pentru calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor: „Asta va face diferența”