SPORTURI  »  TENIS  »  WTA STUTTGART

Back in business » Șarapova obține o nouă victorie categorică la Stuttgart

Articol de GSP - Publicat joi, 27 aprilie 2017 18:37

Rusoaica Maria Șarapova a câștigat și cel de-al doilea meci de la revenirea oficială în circuit, învingând-o în optimile de finală de la Stuttgart pe compatrioata Ekaterina Makarova.

Șarapova a câștigat în minimum de seturi, scor 7-5, 6-1, după o oră și 20 de minute de joc, asigurându-și calificarea în sferturile competiției din Germania.

În sferturi, Șarapova o va întâlni pe estona Anett Kontaveit (73 WTA).

Rusoaica este triplă câștigătoare a competiției de la Stuttgart, pe care a câștigat-o timp de trei ani consecutiv, între 2012 și 2014.

Miercuri, Șarapova a câștigat primul meci de la revenirea sa în circuit, în fața italiencei Roberta Vinci, după o altă victorie obținută în minimum de seturi (DETALII AICI)